O nás

Kto za projektom stojí?

Som welfaristka, ktorá miluje psy

 

Volám sa Lucia Kotianová a už viac ako desať rokov sa venujem psom ako z odborného hľadiska, tak i prakticky. Mojim cieľom je zlúčiť odborné znalosti, ktoré som nadobudla primárne štúdiom odboru Ochrana zvířat a etologie na Veterinární univerzitě v Brne s praxou, ktorú mi prináša práca so psami trpiacimi poruchami správania a pomôcť tak majiteľom zabezpečiť svojmu zverencovi život, aký si zaslúži.

Zisti o mne viac  >>

Moja svorka

Moje psy

V súčasnej dobe moju svorku tvoria dva psy, ktoré mi denne ukazujú zákutia etológie, behavioristiky a práce so živým tvorom. 

Chuligán Via Bohemica

Don, temperamentný štvorročný samec plemena Trpasličí pinč je typický príklad psa s vysokým drive a impulzívnym temperamentom, pri ktorom sa riadi heslom ,,najskôr konaj - potom mysli". Je mojim najväčším učiteľom a práve on ma priviedol k štúdiu problémového správania u psov a tým pádom k vzdelávaniu na poli behaviorálnych porúch.

Luna

Strapatá fenka sa do našej svorky pridala na jar 2019, kedy sme si ju ako pár týždňové šteniatko adoptovali z útulku Tuláčik v Brezne. Pravdepodobne najdúch z rómskej osady mi je dnes bezproblémovým parťákom. Dennodenne mi ukazuje, ako dôležité je vnímať individuality jednotlivých pováh u psov a citlivo s nimi pracovať.

Pes očami
vedy.

Pes očami vedy je projekt, ktorý spája komunitu uvedomelých psíčkarov, ktorí sa chcú o tomto unikátnom živočíšnom druhu dozvedieť viac.